Halová sezona 2022/2023 byla již bez jakýkoliv covidových nebo jiných omezeních, a tak se naši atleti mohli zúčastnit celé řady závodů. Závody pro náš kraj se odehrávají prakticky jen v kryté atletické hale v Jablonci nad Nisou, která je jednou z mála vysloveně atletických hal v celé České republice.

Závody v zimě probíhají od prosince do března a jsou dvojího typu, přeborové, kdy se bojuje o tituly krajských přeborníků a ty ostatní, které jsou buď tréninkové, nebo víceméně pořádané proto, aby si mohly zasoutěžit všechny malé děti od přípravek až po starší žáky.

V krajských přeborech se v zimě závodí jen v kategoriích jednotlivců (závody družstev jsou jen v letní venkovní sezoně) a naše děti se zúčastnily všech přeborů od nejmladších dětí po dorostence. Děti bojovaly a v naprosté většině případů bylo vidět zlepšení oproti loňskému roku a měli jsme i řadu pěkných umístění v jednotlivých disciplínách. Největších úspěchů jsme slavili v kategorii mladších žáků, kde se nám poprvé v historii klubu podařilo získat zlaté medaile, a to rovnou tři. Krajskými přeborníky se stali dvakrát Eva Mazánková ve sprintech na 60m a 150m a Filip Regner v běhu na 300m.

Halovou sezonu tradičně rámují dva závody, kde nejde o tituly, ale o to si zasoutěžit a kde startuje vždy 20-30 naších dětí napříč všemi věkovými kategoriemi. Jedná se o prosincový Pomerančový mítink a březnovou Velikonoční halu. Pro ty menší, tzv. přípravkové děti, to byl víceboj v několika disciplínách a starší děti závodily ve svých vybraných disciplínách, kterým se už věnují v rámci své specializace. K těmto závodům jsme si letos před Vánoci poprvé vyzkoušeli Vánoční víceboj v tělocvičně Sportovního gymnázia v Jilemnici, kde jsme posbírali velkou řadu medailových umístění. Stejně jako loni nejstarší děti vyzkoušeli závody v rámci tzv. open halových střed.

Dlouhých 5 měsíců tréninků a závodů v tělocvičnách a halách je u konce a my už se nemůžeme dočkat přesunu zpět na stadion a zahájení hlavní letní sezony plné slunce, závodění, her, soustředění a zábavy.

 

Zimní halová sezona 2022-2023