Kdo to nezažil, těžko si dovede představit takové množství pozitivní energie, jaké naplnilo jabloneckou atletickou halu v sobotu 18. března. Konala se Velikonoční hala, což je příležitost, aby si mladí atleti poměřili své síly. Sjelo se jich na 550 z 26 atletických oddílů, nechyběli ani mladí závodníci z AK Semily.

Zatímco naše nejmenší děti z atletické minipřípravky (rok narození 2014 a mladší) spíše sbíraly zkušenosti, atletická přípravka (ročníky 2012-2013) už o sobě dala vědět. Dívky skončily součtem bodů na třetím místě, chlapci byli druzí. O nejvyšší počet bodů za čtyřboj ( 50 m, skok daleký, hod míčem 1 kg, 300 m) se zasloužili Daniel Regner a Tomáš Stříbrný, u děvčat Petra Kučerová, která vybojovala výborné druhé místo. Téměř každý start dětí znamenal zároveň osobní rekord, což je velkým příslibem do budoucnosti.

Odpoledne atletické přípravky vystřídalo mladší žactvo (2010 – 2011). Každý závodník si mohl vybrat disciplíny, které má nejraději. V chlapecké kategorii startovali za Semily jen dva závodníci, ale přesto dokázali získat celkově 7. místo: Šimon Tun si vytvořil nové osobní rekordy ve skoku dalekém a ve skoku vysokém a byl 2x čtvrtý, Filip Regner si zklamání z dálky vynahradil výrazným zlepšením v běhu na 300 metrů a druhým místem.

V kategorii dívek se sešla tradičně největší konkurence a celkově šesté místo je úspěchem. Svými pěknými výkony se o něj zasloužilo šest děvčat, z nich se nejlépe dařilo Evě Mazánkové, která byla v dálce pátá a v běhu na 60 m obsadila druhé místo.

Všichni naši atleti zaslouží ocenění za bojovnost, kterou dokázali mnohdy vyvážit horší tréninkové možnosti ve srovnání se závodníky z větších oddílů.

 

Velikonoční hala 2023