V sobotu dne 3. prosince 2022 se děti Atletického klubu Semily vydaly na tradiční halové atletické závody do Jablonce nad Nisou. Závody pod názvem Pomerančový mítink pravděpodobně dostaly své jméno podle pomerančů, které se v tomto období objevují v regálech obchodů a děti je často najdou v Mikulášské nadílce.

Závody se dělily na dopolední část pro přípravky a odpolední pro žákovské kategorie. Přípravka a minipřípravka absolvovaly trojboj složený ze závodu na 50 metrů, závodu na 300 metrů a hodu plným míčem. Děti si vedly výborně. Konkurence byla obrovská, v některých kategoriích i více jak 90 dětí, takže všechny výsledky byly více než dobré. Za všechny je třeba uvést Nelču Linkovou (druhá v hodu), Petru Kučerovou a Lojzu Svatého (šestí na 300 m a Lojza navíc 2.-3. v hodu míčem).

Odpoledne pak patřilo žákům. Jáchym Bouček vybojoval 8. místo na 150 m a Evička Mazánková 6. místo na 60 m. Výborně jsme skončili také na dálce – Evička Mazánková 7. místo ve své kategorii, Nikola Mejsnarová 5. místo a Lucka Mazánková dokonce skvělé 2. místo v kategorii žákyň. Gratulujeme všem!

 

Pomerančový mítink 2022