V neděli 4.9. se naši starší žáci zúčastnili finále krajského přeboru družstev v Jablonci nad Nisou. Náš klub nemá dvacet starších žáků a žákyň, tak jsme spojili síly s nedalekým Turnovem a tři holky a jeden kluk hostují za AC Turnov a mají možnost většího počtu závodů.

Tréninkové úsilí, které jsme letos věnovali i přípravě o prázdninách se vyplatilo. Všechna tři děvčata postoupila do užšího osmičlenného finále ve skoku dalekém. Niky výkonem 4.61m obsadila třetí místo, Lucka čtvrté za výkon 4.55m a jistila to Vendy osmým místem 4.34m.Vendy si vyzkoušela svoji první patnáctistovku a obsadila páté místo a Lucka šesté ve sprintu na 150m.Niky byla desátá. Obě v osobním rekordu.

Náš mohykán Jáchym obsadil šesté místo v běhu na 300m v osobáku a byl finišmanem štafety na 4x300m,která byla těsně třetí. Holky obsadily celkově čtvrté místo a o jednu příčku jim unikl postup. Doplatily na několik absencí a body jim chyběly. Kluci s Jáchymem v sestavě byli druzí a postoupili na Mistrovství Čech, které se koná tuto sobotu v Novém Městě nad Metují. Bude to pro něj velká výzva.

Gratulujeme a držíme pěsti.

Krajský přebor družstev Jablonec nad Nisou – září 2022
Štítky: