Pro letošní atletickou sezónu jsme přihlásili do krajské soutěže družstev 2 týmy: mladší žáky a mladší žákyně (ročník narození 2009-2010). První dvě kola proběhla formou oddílových závodů v domácím prostředí. Náš klub díky velmi dobrým vztahům s turnovským oddílem využil možnosti poměřit síly společně. Závodění na pěkném atletickém stadiónu, o jakém se nám zatím může jenom zdát, přineslo mnoho pěkných výsledků a naši atleti si v mnoha případech vylepšili své osobní výkony. Tuto velmi dobrou přípravu pak zúročili ve třetím kole 15. 6. v Jičíně, kde vedle našich a domácích atletů startovali ještě sportovci z Turnova a Mladé Boleslavi. Kluci velmi mile překvapili a obsadili třetí místo jen 16 bodů za druhým Turnovem, až za námi skončil domácí Jičín. Soutěž chlapců i soutěž děvčat vyhrála Mladá Boleslav. Naši dívkám se tolik nedařilo, skončily čtvrté, trochu doplatily na některé absence. Jsme malý oddíl, a tak si vypomáháme i předžáky, kteří teprve sbírají zkušenosti. Příští kolo se bude konat začátkem září, a když kluci potvrdí formu a děvčata budou v úplné sestavě, tak nejsme vůbec bez šance dostat se do krajského finále, kam postupují první tři týmy. Držte nám pěsti.
V červnu rovněž proběhly krajské přebory jednotlivců. Mladší se střetli 18..6. v Jičíně, o den později závodili starší v Mladé Boleslavi.
Naše mládí opět překonávalo své osobní rekordy. Hned ve sprintu na 60 m si všechny čtyři semilské závodnice zlepšily osobní rekord. Navíc to pro AK Semily poprvé v krátké historii klubu cinklo – Eva Mazánková postoupila do finále a v něm vylepšila osobák na 8.74 sekundy, byla z toho třetí příčka mezi 43 dívkami. Hned vzápětí postoupila do finále dálky a skončila na šestém místě výkonem 4.27 m. Také Nela Vanclová poprvé těsně překonala hranici čtyř metrů výkonem 4.01m. Statečně si vedl Kryštof Pěnička v běhu na 800 m, obsadil 5. místo.
Ani v neděli se naše malá skupinka staršího žactva v Mladé Boleslavi neztratila. Jáchym Bouček si vytvořil hned tři osobáky, nejlepší výkon podal v běhu na 300 m a časem 41.89 sekundy obsadil čtvrté místo. Lucka Mazánková vybojovala v běhu na 150 m taktéž čtvrtou příčku v osobním rekordu 21.20 sekundy. Postoupila i do finále skoku dalekého a skončila osmá. Ještě o dvě místa lépe dopadla Nikola Mejsnarová, která si v protivětru vytvořila osobák 4.63 m.
Jsme na naše svěřence pyšní. Je na nich vidět velká snaha podávat maximální výkony.
Úspěchy mladých atletů
Štítky: