Semilská atletika zahájila na podzim spolu se začátkem nového školního roku pátý rok své existence. Během této doby si vytvořila pevné místo mezi semilskými sportovními oddíly a počet dětí, které pravidelně každý týden trénují, se přiblížil stovce. Po covidových omezeních ani loňský podzim nebyl úplně standardní, stále byla třeba určitá opatření a velká část závodů byla proto zrušena.  Tréninky jsme zahájili nově s 5 skupinami dětí a rozšířili počet tréninků až na tři tréninkové jednotky týdně pro ty nejstarší, v září a říjnu na městském stadionu a od listopadu ve školních tělocvičnách na gymnáziu a v Řekách.

Atletika má dvě hlavní sezony -zimní halovou a letní venkovní. Každá má svá specifika, své disciplíny a ta zimní je co do tréninkových i závodních možností podstatně omezená. Závody pro naši oblast se odehrávají v kryté atletické hale v Jablonci nad Nisou, která je jednou z mála vysloveně atletických hal nejen v Libereckém kraji, ale i v celé České republice (Praha, Ostrava, Jablonec).

V této zimní sezoně jsme si nejprve se staršími dětmi vyzkoušeli závody v rámci tzv. open halových střed a poté s vybranými dětmi odjeli na krajské přebory jednotlivců mladších i starších žáků. Byli jsme zvědaví, zda se covidová pauza a s ní spojená omezení pro sportování v posledních dvou letech projeví na celkové výkonnosti mladých atletů, ale podle předvedených výsledků to vypadá, že ti, co chtěli, trénovali i bez společných tréninků a fyzickou kondici si udrželi, jen techniku jednotlivých disciplín nemohly děti bez trenérů zlepšovat. Za náš klub startovalo 6 mladších žáků v bězích na 60 m a 300 m a ve skoku dalekém a 3 starší žáci v bězích na 60 m a 150 m a ve skoku dalekém.

Naše děti se snažily, nic nevypustily, i když to zejména u delších běhů hodně bolelo.  Padaly osobní rekordy, naši mladí atleti překonávali sami sebe, někteří z nich i oddílové rekordy, které evidujeme pro jednotlivé věkové kategorie. Stále je ale na závodech znát, že naše děti nemohou trénovat v tretrách na kvalitním tartanovém povrchu a nemůžou si zkoušet všechny disciplíny. Je to prozatím náš hendikep oproti jiným atletickým oddílům. Zimní závodní sezonu ukončíme tzv. Velikonoční halou v Jablonci, kam se chystá v neděli 20. 03. 2022 odjet přibližně 30 dětí a kde mohou startovat všechny děti od 6 do 15 let. Pro ty menší, tzv. přípravkové děti, to bude čtyřboj v disciplínách běh na 50 m a  300 m, skok daleký a hod plným míčem 1kg (medicinbalem). Starší děti budou závodit v bězích na 60 m a 300 m a skoku dalekém a není vyloučeno, že si někdo zkusí dle aktuální formy některou z dalších možných disciplín. To bude poslední měření sil pod střechou. S jarem se přesuneme zpět na stadion a zahájíme hlavní letní sezonu plnou závodění.

Pátá sezóna atletiky v Semilech