Ve dnech 24. až 30.července našli své dočasné útočiště mladí atleti AK Semily v Chocni. Zdejší stadion poskytl dětem to, co jim v Semilech chybí – možnost kvalitně trénovat na umělém povrchu, vyzkoušet si běh a skok v tretrách.

Program byl nabitý pohybem: ranní výběh a rozcvičení ještě před snídaní, dopoledne trénink na stadionu, odpolední aktivity v přírodě, večerní protažení. Děti byly rozděleny podle věku a věnovaly se disciplínám, které odpovídají soutěžím v jejich věkové kategorii. Ti mladší skákali do dálky i do výšky, házeli míčkem a hravou formou rozvíjeli svou rychlost, těm starším k běhu a skoku přibyly i překážky, hod oštěpem a vrh koulí. Odpoledne se sportovištěm stal běžecký areál v lesích nad městem. Tady na mladé sportovce čekal závod ve vytrvalostním běhu a zpestřením byla soutěž hlídek v orientačním běhu. Zbyl i čas na výlet a na návštěvu koupaliště.

Jak šel čas, narůstala sice únava, ale z dětí se stávala stále lepší parta. Ke spokojenosti účastníků velkou měrou přispělo kvalitní zázemí s klubovnou a posilovnou v domově mládeže, kde bylo zajištěno nejen ubytování, ale i stravování.

Soustředění semilských atletů