No to neuběhnu! Já to nezvládnu! Já se bojím, že nevyběhnu s tím kolíkem… Tak nějak začínal náš dnešní závod. Čtyři kluci a pět děvčat reprezentovalo náš atletický klub na přeboru družstev nejmladšího žactva 16. září v Turnově. Na malé atlety čekala štafeta 4x100m, 50m, 600m, skok daleký a hod krikeťákem.

Hned první disciplína vůbec nebyla pro naše závodníky jednoduchá, protože se museli vyznat v množství čar, které na našem škvárovém oválu opravdu vidět nemohli. Ale zvládli to výborně, obě naše štafety doběhly bez větších problémů do cíle, kluci byli šestí a dívky vybojovaly dokonce 3. místo! A pak už v rychlém sledu závody pokračovaly ostatními disciplínami: na kvalitní dráze si děti zaběhly 50m, absolvovaly 3 pokusy v dálce a 3 hody míčkem. A pak už následovala závěrečná disciplína – obávaná trať 600m.

A jak si naši sportovci vedli? Zaslouží pochvalu, všichni se snažili podat co nejlepší výkon. Každý startoval ve dvou disciplínách a získal tak pro tým body za umístění. Nikdo neměl méně než 60 bodů, z chlapců byl nejlepší Šimon Tun, který získal 85 bodů, u děvčat byl bodový zisk vyrovnaný- Viktorka Reichlová, Naďa Koublová i Adéla Peštová získaly shodně 90 bodů. Potěšily nás i individuální úspěchy – 3. místo obsadila Viktorka v kriketu, 4.Naďa ve skoku dalekém, do první desítky se vešli ve svých disciplínách i Evička Mazánková, Adéla a ŠimonTun,.Svými výkony tým podpořili i Dalibor Převrátil, Jonáš Jiránek, Filip Regner a Simona Pohořalá.

Videa naleznete na našem Facebook profilu.

Sbíráme zkušenosti – přebor družstev nejmladšího žactva