V Semilech chybí atletika! Tahle myšlenka se objevila v srpnu 2018. Sice se říká, že od myšlenky k činům bývá dlouhá cesta, ale to v tomto případě neplatilo. V září vznikl atletický kroužek při SC Semily, už začátkem ledna 2019 se z něj stal oficiální atletický klub registrovaný pod ČASem.

Sešla se tu totiž skupinka nadšenců, kteří se do práce s mladými atlety pustili s velkou chutí. Jedinou odměnou jim byly radost a nadšení dětí a také spokojenost rodičů. Kolem mladé atletiky se dala dohromady pěkná parta dětí i dospělých. Z vedoucích se stali po absolvovaném školení trenéři, z dětí malí závodníci a z rodičů skvělí fanoušci. Děti pilně trénovaly a své schopnosti si ověřily v průběhu roku na halových závodech v Jablonci a na krosech v semilském parku a ve Vratislavicích.

Ale co rodiče? Ti by přece neměli zůstat stranou! A tak nejenom pro děti, ale i pro jejich blízké atletický klub uspořádal rozloučení s atletickým rokem ve sportovním areálu v Benešově. Pokud se rodiče těšili na klidné odpoledne, byli možná trochu zaskočeni, stali se totiž členy rodinných týmů a spolu s dětmi absolvovali opravdu netradiční soutěže. Kdo by pod „štafetou“ očekával skákání v pytlích? Spolupráce byla nutná při „košíkové“, který rodič by dopustil, aby dítě netrefilo míčkem kbelík v jeho rukou! Společné plnění nádoby pískem vypadalo jednoduše, dokud závodníci neobdrželi ty správné nástroje: malou lžičku a polévkovou lžíci. Určitě bude jednodušší házet na cíl! Pokud ovšem nedostanete do ruky papírové karty… Jaké to je, když se role obrátí a „dospělý musí tancovat, jak dítě píská“,si vyzkoušeli při orientačním závodě, kdy musel dospělý projít trasou se zavázanýma očima podle pokynů dítěte. A poslední soutěž? Ta už přímo předznamenávala blížící se čas dovolených! Kufr byl připravený, ale naplnit plyšáky ho musel ten menší z dvojice, na dospělém bylo kufr zavřít a doběhnout s ním do cíle.

Krásné odpoledne navodilo skvělou atmosféru, sportovní část doplnilo posezení všech s opečeným buřtíkem nebo s domácím pečivem, které přinesly maminky.

A co dál? Blíží se sice další sezóna, ale teď je tu léto a to je čas výletů.

Společné odpoledne dětí a rodičů